ליל ה-28/29 במאי, 2002

גולשים וגולשות יקרים, אנו פותחים בזאת גליון ראשון של דבר העורך, עמוד בו תוכלו לדעת מה מתחולל ממש בימים אלה בראשם של עוכרי ישראל, אויבי העם.

ובכן, בראשי מתגלגלים להם סלילים של חוטי תייל, אשר עוד מעט יהפכו לחלק מגדר.
שמועה גונבה לאזני (בזכותה של עמירה הס האמיצה בגליון סוף השבוע של "הארץ"), כי צה"ל מגדר ממש בימים אלה את העיר רמאללה בגדר תייל. כל מי שחפץ לצאת מן העיר, לכל מקום שהוא, גם בתחומי הגדה המערבית - נאלץ כבר כעת לעשות זאת דרך יציאה אחת ויחידה, ושם הוא צריך להציג אישור מעבר חתום שיסופק לו מן המנהל האזרחי.
מה שמשלים את התמונה הוא שהפעם הצבא אינו מכחיש, אלא להיפך, מאשר את הידיעה ומודיע כי הכל לטובתם של תושבי העיר, כמובן. רמאללה אינה היחידה: מדיניות זו מיושמת בהדרגה בכל ערי הגדה.
מעניין אם גם אל החיילים העוסקים במלאכת "קודש" זו מגיעות הפיצות ששולחים יהודי ארה"ב.

המלצת השבוע הראשונה שלי היא: כל מי שעדיין לא הבין את האנלוגיה ההיסטורית של תהליך הגידור הנ"ל, או שמזמן לא קרא את ההצהרה האישית החזקה והנבואית של דן תמיר, מוזמן לדלג אל טכסט זה. תזכורת: אותה "פעילות תכנון מבצעי" שמתאר דן במכתבו בוצעה עוד בימיו של רודף השלום והופך האבנים הידוע מר אהוד ברק.

מתגלגלים לי בראש עוד סלילי תייל, סלילים אשר אם הדבר תלוי בממשלתנו, לעולם לא יהפכו לגדר: סלילי תייל גדר המערכת על גבולה המזרחי של מדינת ישראל.
מי ששיעורי המולדת בבית הספר, המפות הרשמיות של משרדי הממשלה, ושאר ירקות מסוג זה הצליחו לבלבל אותו עד כדי כך שיחשוב שגבול זה עובר בבקעת הירדן - מוזמן לפשפש בגנזך המדינה ולמצוא עבורי את ההחלטה שהחילה את החוק הישראלי על כל השטח ממערב לירדן. בעצם כולנו יודעים שאין כזאת. ואין לנו גם גדר מפוטרלת בגבול המזרחי האמיתי - הקו הירוק - הגבול היחידי שלנו בו אין גדר כזו. מחירו של חוסר זה (ואיני מחסידי הגדר כפתרון פוליטי; פשוט מאוד, גבול עוין ללא גדר הוא כמו מכונית ללא בלמים) נמדד בדם חפים מפשע, אשר אותו יודעים אחר-כך הפוליטיקאים של הימין לנצל למען השגת מטרותיהם.
ללא קשר לדעותיכם הפוליטיות: כל עוד תתנו לשלטון, כל שלטון, את שתיקת הכבשים שלכם ואת השקט התעשייתי המבורך כל-כך מבחינתו - לא תהיה פה גדר. כל עוד לא תדרשו מן השלטון שלכם (ולא מערפאת או מבוש) שפשוט יגן עליכם, לא שינצל את הדם שלכם כדי להנציח את הכיבוש - הוא לא יגן עליכם ודמכם (בעצם גם דמנו!) ימשיך להישפך ברחובות.

זוהי איפוא המלצתי השניה להיום: על מנת להציע תמונה כוללת, שיכולה להסביר מדוע אין גדר, ובכלל מדוע השלטון בארצנו אינו מבצע את מטלותיו הבסיסיות ביותר כלפי האזרח - וכמובן, איך כל זה מתקשר לסירוב - העליתי הערב לאתר מאמר שחיבר עבדכם הנאמן.

זהו להלילה. נתחיל בקטן.

להתראות,

אסף אורון