עדכון – 11 ביולי 2002

העוצר שמטילה ישראל ממשיך להרוג פלסטינים מדי יום. שני פלסטינים נהרגו אתמול בשני אירועים שונים, הקשורים שניהם לעוצר המוחלט על כל הערים הפלסטיניות ולסגר ולמצור ההדוק סביבן.

אתמול, נורה ונהרג ראמי אל-קטש, בן 20, במהלך העוצר במחנה הפליטים אל-עסכר בשכם. כמו רוב הפלסטינים, היו ראמי וחבריו מותשים מן השהייה בבתים סגורים משך 24 שעות ביממה. למרות העוצר הם יצאו לשאוף אוויר. לפתע הגיח טנק לשכונה, והחיילים פתחו באש על האנשים והילדים שברחוב. ראמי נפגע בצווארו משני כדורים, ומת מאוחר יותר בבית החולים בשכם. שלושה פלסטינים נוספים נפצעו באירוע זה.

באירוע אחר אתמול, מת זוהיר תאופיק עוואד, בן 60, בשל מניעת טיפול רפואי. זוהיר, תושב העיר סלפית, היה חולה לב ולקה אתמול בהתקפת לב. משפחתו הביאה אותו לבית החולים בסלפית, והרופאים שם הורו להעבירו מיד לבית החולים הראשי בשכם. במחסום חווארה, על הדרך הראשית לשכם, נעצר האמבולנס שהעביר את זוהיר על-ידי החיילים. למרות שהצוות הרפואי התריע כי מדובר במצב של סכנת חיים, עיכבו החיילים את האמבולנס במחסום ולא נתנו לא לעבור. לאחר שעה נפטר זוהיר. רק אז איפשרו החיילים לאמבולנס לעבור ולהגיע לשכם.

זוהיר היה הפלסטיני ה-67 שנפטר בשל מניעת טיפול רפואי על-ידי צה"ל באינתיפאדה הנוכחית.

מקור המידע לשאלות ובירורים: The Palestine Monitor (ארגון מידע וזכויות אדם), 2985372-02, 387087-059, www.palestinemonitor.org